PRACOWNIA PROJEKTOWA

Tworzymy profesjonalne projekty z zakresu architektury i krajobrazu.

Każdy projekt jest indywidualnie dopasowany do potrzeb Klienta. Projektując zwracamy szczególną uwagę na kompozycje, odpowiedni dobór roślin, oraz spójność materiałową ogrodu z otoczeniem.

W projektach wykorzystujemy nowoczesne technologie oraz trendy. Stale rozwijamy nasze umiejętności, dzięki którym będą Państwo cieszyli się dobrze zaprojektowanym otoczeniem domu.

 
liscie (2)

Jak wygląda proces projektowy?

photo-of-laptop-on-white-table-3747447_j

Portfolio

Zapraszamy do obejrzenia naszych najnowszych projektów.

Pracuj z nami

PROJEKTOWANIE

1. Pierwszy kontakt/ wycena projektu

  • Do wstępnej wyceny projektu potrzebne są materiały:

  • - mapa działki( z naniesionymi granicami i zarysem budynku) 

  • - poglądowe zdjęcia terenu

  • Najlepiej skontaktować się z nami mailowo lub telefonicznie. Po przeanalizowaniu przesłanych materiałów, przygotujemy indywidualną wycenę prac projektowych oraz poinformujemy o dostępnym terminie realizacji.

2. Konsultacje na działce

Po zaakceptowaniu wyceny spotykamy się na działce i prowadzimy rozmowę dotyczącą przyszłego wyglądu ogrodu. Architekt krajobrazu przeprowadza ankietę, aby poznać Państwa oczekiwania oraz zapoznać się z warunkami na działce. Po dopełnieniu formalności (podpisanie umowy) rozpoczynają się prace projektowe.

3. Pomiary i inwentaryzacja fotograficzna

Na potrzeby przygotowania koncepcji, plan zagospodarowania aktualizowany jest o istniejące drzewa, pomiary wysokościowe oraz inne istotne elementy wpływające na projekt. Dzięki inwentaryzacji architekt krajobrazu poznaje lepiej działkę i otoczenie w jakim ogród będzie funkcjonował.

4. Przygotowanie koncepcji

Wykonujemy propozycje zagospodarowania ogrodu w postaci wizualizacji 3D oraz rzutu z góry z opisem funkcji. Są to pomysły uwzględniające wcześniejsze ustalenia z Klientem oraz możliwości jakie ma projektowana działka. Dzięki realistycznym wizualizacjom, jesteśmy w stanie zobrazować konkretne rozwiązania na ogrodzie przed ich realizacją.

5. Przygotowanie gotowego projektu

  • Po wyborze i uzgodnieniach zmian w koncepcji, wykonywany jest gotowy projekt techniczny. Zestaw materiałów jaki Państwo otrzymają to:

-projekt funkcjonalny ogrodu z nawierzchniami, architekturą oraz wymiarami
-projekt szaty roślinnej
-schemat rozmieszczenia oświetlenia
-przedmiar materiałów i nawierzchni ogrodowych
-zestawienie dobranych opraw oświetleniowych
-zestawienie gotowych elementów małej architektury
-tabelaryczne zestawienie roślin z wyszczególnieniem ilości oraz gatunku
-zalecenia pielęgnacyjne dotyczące roślin

W razie potrzeby indywidualnie uzgadniamy zakres projektu.

liscie (1)

Architekt krajobrazu uwzględnia konkretne, sprawdzone materiały. Projektowana szata roślinna jest z naszej strefy klimatycznej i są to rośliny dostępne w szkółkach. Tak przygotowany projekt techniczny jest podstawą do wykonania rzetelnej wyceny ogrodu.